Lot 73
Karel Veran (1887 - ????) FISH MARKET

First third of 20th century
watercolour, cardboard
26 x 35 cm (h x w)
sign. lower left: K Veran

Starting price
12 000 CZK
   |   500 €

Karel Veran, narozen roku 1887, byl malíř a reklamní výtvarník. V letech 1909 až 1914 byl zaměstnán jako kreslíř a firmy J. L. Bayer v Kolíně. V této době vzniklo několik akvarelů s motivem Kolína a některé byly v roce 1912 vydány jako pohlednice.