Lot 96
Gustav Macoun (1889 - 1934) ZIMNÍ KRAJINA

1920-1930
olej, plátno
90 x 108,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: G. Macoun

Vyvolávací cena
32 000 CZK
   |   1 333 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK
   |   1 792 EUR

Gustav Macoun patřil mezi malíře, u nichž se touha po malování projevovala již od raného dětství. Po absolvování základního vzdělání se učil u Aloise Kalvody a Antonína Slavíčka. Zimní krajina patří k jeho velmi ceněným krajinným záznamům s nádechem impresionismu. Maloval především v okolí Českého ráje, Kameniček a Českomoravské vrchoviny. Rovněž se mu podařilo zachytit některá mizející zákoutí staré Prahy. Přestože se hrdě hlásil k Antonínu Slavíčkovi, dokázal si najít vlastní projev, kterým dokonale zachytil hru světla a barev české krajiny aniž by jen slepě kopíroval mistra nebo krajině dodával umělý sentiment.