Lot 104
Jaroslav Král (1883 - 1942) ZÁTIŠÍ S KYTICÍ

1929
olej, karton
64 x 47,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Jar. Král 1929

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR
Dosažená cena
250 000 CZK
   |   10 417 EUR

Jaroslav Král proslul zejména svými ženskými akty a portréty. Jeho snaha o zdokonalení umělecké formy vedla k příklonu ke kubizující formě. Na sklonku 30. let se tématicky tvorba Jaroslava Krále obrací směrem k domovu. V dílech se projevují pevné objemy a příklon k neoklasickému vidění světa, paleta je pastelově jemná, prožářená teplými tóny. Bravurní štětcový přednes i práce se světlem dodává zátiší atmosféru zasněného letního odpoledne.