Lot 97
Oldřich Kerhart (1895 - 1947) Z KORSIKY

1924
olej, plátno
53,5 x 73 cm (v x š)
sign. vlevo dole: O. Kerhart 1926

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR

V krajinném zákoutí plném ticha a klidu panuje soulad barev a prostorových plánů. Silnými do ztracena přecházejícími skvrnami malíř překrásně rozehrává svoji paletu zelených odstínů a vytváří harmonický zážitek z krajiny. Malíř, typograf, ilustrátor a dramatik, Oldřich Kerhart (1895 v Poděbradech –1947 v Praze) absolvoval nymburskou reálku, na níž maturoval v roce 1914. Do roku 1918 studoval na pražské AVU u prof. Jana Preislera, studia však nedokončil. Cestoval po Itálii a Jugoslávii, navštívil Korsiku, Paříž a Sicílii.