Lot 47
Josef Král (1877 - 1914) VRBY POD VĚŽÍ

1899
olej, karton
65 x 51 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jos. Král

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK
   |   3 542 EUR

Josef Král studoval na akademii u Julia Mařáka a později u Rudolfa von Ottenfelda. Získal cestovní stipendium a maloval v Německu i Francii. Na cestách se věnoval především malbám prostředí s lodní dopravou a železnicí, ale v domacím prostředí maloval líbezné atmosférické krajiny s vesnickými domky, říčkami a stromy v podvečerním světle. Takovým přípdem jsou i vrby lemůjící potůček. Právě stromy v jeho krajinách jsou malovány s naprostou precizností a jsou často nosnými prvky atmosféry jednotlivých ročních období.