Lot 08
Václav Hollar (1607 - 1677) VELKÝ POHLED NA PRAHU

1649
mědirytina, papír
33 x 116 cm (v x š)
sign. v desce: Wenceslaus Hollar

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR

Pohled na Prahu z Petřína vytvořený v roce 1649 podle kreseb z roku 1636, vydaný v Merianově Topographia Bohemiae, Moraviae et Silesiae v roce 1650. Rytina dnes patří mezi Hollarovy ikonické a sběratelsky vyhledávané veduty. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.