Lot 175
Ivan Ouhel (1945 - 2021) VEGETACE

1980
olej, plátno
80 x 65 cm (v x š)
sign. vpravo dole: I. Ouhel 80

Vyvolávací cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   5 833 EUR

Obraz Vegetace z r. 1980 pochází z autorova tvůrčího období, kdy se pokoušel nalézt vlastní svět a vyjádřit jej umělecky. Objevují se zde experimentální prvky vysokých past, které dodávají dílu značnou plasticitu, dokonce v této době experimentuje s plexisklem. Figurativní počáteční práce krystalizují ve vnitřní autentické světy, které jsou naléhavé a blízké tak, že se ocitáme v jejich vlastním prostoru. Ivan Ouhel navazuje na tradici českého krajinářství bez rozumové předpojatosti a vstupuje přímo do krajiny bez zbytečných popisných tendencí. Dílo Vegetace přináleží k tématickému okruhu děl, který autorova monografie Ivan Ouhel, vydaná v r. 2009 Gema Art označuje jako etapu "Hledání", analogická díla se nacházejí na stranách 90 - 94.