Lot 199
Adolf Born (1930 - 2016) VASCO DA GAMA

Po 2000
litografie, papír
Ve výřezu 62 x 47 cm (v x š)
sign. vpravo dole: A Born

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK
   |   1 500 EUR

Vasco da Gama patří do tématického celku objevitelů, které byly většinou tištěny v 80 exemplářích. Vasco da Gama byl prvním Evropanem, který doplul do Indie po moři. Tématika cestování byla Adolfu Bornovi blízká. Podobně jako mořeplavci se nebál občas vyrazit za horizont a načerpat tam zajímavé motivy. Mezi jeho oblíbené destinace patřilo například Turecko. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.