Lot 95
František Xaver Böhm (1890 - ????) TŘI LANĚ

1. třetina 20. století
olej, plátno
85 x 80 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Böhm

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

František Xaver Böhm je v mnoha ohledech dnes již pozapomenutým autorem. O jeho životě máme pouze zkratkovité údaje. Studoval na AVU a kromě vlastní tvorby se věnoval i pedagogické činnosti a publikování teoretických znalostí. Napsal příručku o perspektivě a knihu Barva v teorii a praksi. Jeho tvorba zahrnuje krajiny z oblastí především Třeboňska a okolí Šumperka, rovněž vytvářel moderní, v souladu s módou počátku století, poetické až primitivistické náměty z vesnice či portréty.