Lot 122
Franz Bibus (1860 - 1941) STŘÍBRNÝ ČAJOVÝ A KÁVOVÝ SERVIS

20. léta 20. století
stříbro 800/1000
rozměry podnosu
42 x 56 cm (v x š), 3.8 kg
puncováno a značeno: F.B.

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR

Zakladatelem firmy byl Franz Josef Bibus (1860-1941), který od roku 1883 působil v Moravské Třebové, kde se oženil a v roce 1887 se mu narodil syn Carl Alois Franz Bibus, který se později stal spolumajitelem firmy (od. r. 1917). Obchodní název firmy Franz Bibus se objevuje od roku 1896. Původně firma vyráběla drobné zlaté a stříbrné řetízky, později postupně rozšiřovala svůj sortiment o dózy a krabičky. Později byl sortiment rozšířen i o jídelní příbory a stolní náčiní. V roce 1917 se změnil název firmy na Franz Bibus & Sohn