Lot 140
František Tichý (1896 - 1961) SEDÍCÍ AKT

1939
suchá jehla, papír
Ve výřezu 32 x 23 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Tichý 39

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK
   |   625 EUR

Sedící žena natočená směrem doleva, náhrdelník jí těsně ovinuje hrdlo. Suchá jehla je jemnými náznaky kolorována, věnováno Jaroslavu Hoškovi. Dobový poetismus přenášel František Tichý na papír minimalistickou linkou a náznakovým šrafováním, zdůrazňoval jemnou psychiku postav a naléhavost situace. Dílo je uvedeno v soupise díla Fr. Dvořáka - František Tichý: Grafické dílo, 1961, pod číslem soupisu 63. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.