Lot 17
ROKOKOVÉ STOLNÍ HODINY

1. polovina 18. století
malovaný plech, mosaz
25 x 16,5 x 9 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

Rokokové malované stolní hodiny označované "caplovky" kvůli umístění kyvadla před ciferníkem jsou s tematikou mementa mori (pamatuj na smrt) na bohatě malovaném čelním plechu. Stroj v chodu, určen hodinářem k restaurování.