Lot 207
Aleš Lamr (1943) POLYKAČ

2004
olej, plátno
35 x 30 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: A. Lamr 04

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR
Dosažená cena
24 000 CZK
   |   1 000 EUR

Aleš Lamr patří na české výtvarné scéně k nemnoha přesvědčeným koloristům a jeho obrazy jsou svým stylem snadno identifikovatelné. Byl propagátorem pop-artu v době normalizace. Je pro něj charakteristická plošná kresba a abstrahované znaky, vyplněné kontrastními barvami, které působí jako hravá mozaika. Lamrovy kresby jsou celistvě komponované v ploše i detailu a často obsahují naléhavá sdělení.