Lot 30
Vincenc Morstadt (1802 - 1875) (připsáno) POHLED NA PRAHU Z PETŘÍNA

Kolem 1830
ocelorytina, papír
50 x 78 cm (v x š)
sign. vpravo dole v desce: A Winkler

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR
Dosažená cena
17 000 CZK
   |   708 EUR

Působivá barevná veduta Prahy stylově odpovídající dílům proslulého českého malíře a kreslíře Vincence Morstadta, který se proslavil především jako krajinář a vedutista a autor řady grafických listů i alb. Vycházel z tradic empirové městské veduty, jejímiž hlavními znaky jsou věcnost, popisnost, neokázalost, zevrubnost a věrnost záznamu a v níž dosáhl vrcholu zručnosti i obliby u nakladatelů i kupujících. Nebylo téměř alba, aby se v něm neobjevilo jeho jméno. Signováno rytcem A. Winklerem.