Lot 09
PÁROVÍ BAROKNÍ NOSIČI

1. polovina 18. století
polychromované a zlacené dřevo
156 x 68 cm (v x š)

Vyvolávací cena
180 000 CZK
   |   7 500 EUR
Dosažená cena
200 000 CZK
   |   8 333 EUR

Barokní sochy dvou figur s povrchem polírovací šedi s atributy hojnosti na bohatě vyřezávaných soklech nesou stylizované mušle s plochou určenou k odkládání nebo postavení vázy. Podstavce s trojúhelníkovou základnou jsou zdobeny florálními motivy a maskarony. Jedná se o impozantní a velmi vzácné dekorativní prvky, které v minulosti sloužily jako vybavení italských barokních paláců. Velmi dobrý stav zachování.