Lot 200
Kryštof Hošek (1984) OMAGGIO PROF. H.

2007
bronz
34 cm (v)
sign. a dat.: KH 07 / HOŠEK

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR

Volná portrétní plastika vytvořená k poctě profesora H. posunutá do vtipné, hravé karikatury. V nadsázce a skryté symbolice lze objevit oblíbené a stěžejní téma profesora H. Jedná se o vlastní, originální autorský odlitek.  Autor plastiku vytvořil na 9. mezinárodním sympoziu lité medaile, plakety a drobné plastiky v Uherském Hradišti v roce 2007. Kryštof Hošek patří k nejvýraznějším autorům mladší střední generace. Řada jeho rozměrných plastik je koncipována pro veřejný prostor. Svými plastikami, které oscilují na hranici dekadence, karikatury a popartu, kriticky reaguje na současné společenské nebo politické dění. Jeho rukopis nabývá místy až hyperrealistické formy. V poslední době vystavoval např. v Museu Kampa, NG Praha, DOX nebo GASK Kutná Hora.