Lot 27
NOČNÍ HODINY "NACHTLICHTUHR"

Kolem 1800
malované sklo, ořech, zlacené dřevo, mosaz
31 x 22,5 x 11,5 cm (v x š x h)
sign.: Leopold Körner in Wien

Vyvolávací cena
47 000 CZK
   |   1 958 EUR
Dosažená cena
47 000 CZK
   |   1 958 EUR

Vzácné zachovalé noční hodiny označované "Nachtlichtuhr" sloužily v nočních hodinách jako ukazatel času po přiložení zdroje světla za ciferník z malovaného mléčného skla s římskými číslicemi. Za čelními dvířky signatura hodináře spolu s natahováním a minutovou ručičkou.