Lot 198
Adolf Born (1930 - 2016) NA SVATEBNÍ CESTĚ

Po 2000
litografie, papír
49,5 x 54 cm (v x š)
sign. vpravo dole: A Born

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK
   |   1 500 EUR

Malíř, kreslíř, ilustrátor, grafik, karikaturista a kostýmní výtvarník Adolf Born se proslavil svým nezaměnitelným stylem a tvorbou především rozsáhlého grafického díla. Laskavý a mnohovrstevnatý humor se často dotýká absurdna, propojuje zdánlivě nespojitelné a hovoří jazykem, který je blízký dospělým i dětem. Historické osobnosti se stávají součástí výtvarné bajky, která vedle úsměvu přináší i nutnost přemýšlet o vodících nitkách, které celý námět spojují dohromady. Nově rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.