Lot 150
Radek Pilař (1931 - 1993) LAVIČKY

1958
olej, plátno
96 x 131 cm (v x š)
sign. vpravo dole: R. Pilař 58

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

Radek Pilař je známý především jako ilustrátor dětských knih a výtvarník televizních seriálů. Dětské publikum si získal především pohádkami O loupežníku Rumcajsovi a postavičkou Večerníčka. Radek Pilař se ale kromě ilustrací věnoval také volné tvorbě. Stal se u nás průkopníkem videoartu, vytvářel asambláže, experimentoval, reagoval na pop art a přestože se během minulého režimu neúčastnil oficiálních výstav, vytvářel v ateliéru mnohovrstevnaté dílo, které svou hravostí do tehdejších koncepcí nezapadalo.