Lot 99
Václav Radimský (1867 - 1946) LABE U STARÉHO KOLÍNA

1925 - 1930
olej, karton
72 x 73,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: VRadimský

Vyvolávací cena
240 000 CZK
   |   10 000 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK
   |   10 000 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Předložená práce je nepochybnou a typickou prací krajináře Václava Radimského namalovanou mezi roky 1925 - 1930. Radimský začátkem roku 1918 opustil Francii a usadil se u svých bratrů v rodném domě na Pašince u Kolína. I po návratu do čech mu byla stálou inspirací voda, ale Seinu nahradilo Labe. Radimský byl neuvěřitelně pilný a stále vytvářel díla na výstavy a pro zájemce o koupi svých prací. Na předloženém obraze Labe u Starého Kolína zachytil s mistrovskou přesvědčivostí na pozadí několika domů a travnaté plochy - tok Labe plynoucí středem a jeho břeh rámovaný vysokými stromy odrážejícími se na stříbrné vodní hladině. V tomto námětu byl naprosto nepřekonatelný."