Lot 109
Josef Čapek (1887 - 1945) KORUPČNÍK V LOUŽI

20. léta 20. století
tuš, běloba, papír
40 x 29 cm (v x š)
sign. verso: Čapek

Vyvolávací cena
38 000 CZK
   |   1 583 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR

Z početného souboru Čapkových karikatur pro noviny se zachovalo jen torzo, rozptýlené v soukromých i veřejných sbírkách. Verso text ve znění: "Hehe, holoubkové, já se vám nepotopím! S tímhle plovacím pásem!" Nově rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.