Lot 141
František Tichý (1896 - 1961) KLAUNI V MANÉŽI

1940
lept, papír
Ve výřezu 36 x 22 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: Tichý 40

Vyvolávací cena
14 000 CZK
   |   583 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

Grafický list Františka Tichého, který byl členem Umělecké besedy, ale držel se stranou skupinových hnutí. Tři postavy klaunů pod kupolí cirku. Vlevo dole je psík stojící na šrafované půdě. Vpravo dole v oválu velké psací písmeno: T. Dílo je uvedeno v soupise díla Fr. Dvořáka - František Tichý: Grafické dílo, 1961, pod číslem soupisu 47. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.