Lot 01
GOTICKÁ MADONA

15. století
vápenec
46 x 38 cm (v x š)

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR

Pozdně gotická torzální busta Panny Marie nesoucí malého Ježíška vytesaná do vápence. Jednalo se o sochu určenou do exteriéru, což zanechalo na soše četné známky po vlivu deště a větru. Provenience: Château de Courtaney à Avry, Fribourg.