Lot 55
Lucien Lévy - Dhurmer (1865 - 1953) DAFNÉ V BOUŘI PŘED PROMĚNOU

1912
olej, plátno
30,5 x 20,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: LD 12

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK
   |   750 EUR

Lucien Lévy-Dhurmer byl francouzský umělec a přední představitel symbolismu fin-de-siècle a secese. Mezi jeho díla patří obrazy, kresby, keramika, nábytek a interiérový design. Byl oblíben pro precizní zobrazení detailů námětu, který často postihl v duchu melancholie a dodal mu zvláštní nádech. Nymfa Dafné, která se snažila uniknout nevyžádané pozornosti boha Apollóna, vzývala božské síly a ty ji proměnily ve vavřín, aby Apollónově vášni unikla.