Lot 213
Veronika Vomáčková (1982) ČERNÝ ANDĚL

2020
kombinovaná technika, plátno
150 x 100 cm (v x š)
sign. vpravo dole: V.V. 2020

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Veronika Vomáčková vystudovala střední výtvarnou školu Václava Hollara. Po ukončení studia několik let cestovala po Evropě a žila ve Španělsku. Během cest se věnovala kreslení deníků. Po návratu a narození syna začala s malbou. Jedná se v zásadě opět o deníkovou tvorbu. Používá techniku lité tuše kombinovanou s malbou olejem, akrylem akvarelem a nalepovanými papírky. Tvorba kombinuje reálné prožitky se snem, které se v obrazech stávají neodělitelnými prvky složité surreality.