Lot 60
Jaroslav Šetelík (1881 - 1955) ČERNÉ JEZERO

Kolem 1900
olej, plátno, karton
41 x 55 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Jaroslav Šetelík

Vyvolávací cena
24 000 CZK
   |   1 000 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK
   |   1 500 EUR

Ranější dílo vynikajícího krajináře Jaroslava Šetelíka představuje hodnotnou ukázku ne zcela běžného tématu. Většina dostupných děl na trhu se věnuje bezvýhradně Praze a jejím podobám ve všech ročních obdobích. Ta získala všeobecnou popularitu a dostávala se na pohlednice. Krajina s horským jezerem pravděpodobně spadá do období, kdy cestoval po horách a pobýval a maloval například na Šumavě a ve Vysokých Tatrách, ze kterého máme nemnoho prací.