Lot 191
Květa Válová (1922 - 1998) ČERNÁ A BÍLÁ

Kolem 1990
pastel, uhel, papír
71 x 79 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 583 EUR

Kresbná studie či variace k obrazu Černá a bílá (1990) patří spolu se sérií motivicky příbuzných leptů s ústředním tématem člověka v kontextu sociálního prostředí. Lidské postavy jsou nejdůležitějším prvkem kompozic, jsou jako bájní titáni nabiti silou země a drží pohromadě celé světy nebo jen mlčky zírají. Drama lidského bytí se postupně transformuje od zápasu po transformaci a souznění. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.