Lot 112
František Drtikol (1883 - 1961) AKT 44

20. léta 20. století
bromografie, papír
29,5 x 23,5 cm (v x š)
sign. značkou vlevo dole: 44 DRTIKOL PRAGUE BROMOGRAFIA PODĚBRADY

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

František Drtikol bývá považován za jednoho z nejvýznamnějších světových fotografů první třetiny 20. století a jeho dílo je zastoupeno v řadě veřejných i soukromých kolekcí. Předložený akt vzniká v době, kdy je jako fotograf na naprostém tvůrčím vrcholu a trvale ovlivní aktovou fotografii. Ve 20. a 30. letech získává i mezinárodní ohlasy.