Lot 113
František Drtikol (1883 - 1961) AKT 43

20. léta 20. století
bromografie, papír
29,5 x 23,5 cm (v x š)
sign. značkou vpravo dole: 43 DRTIKOL PRAGUE BROMOGRAFIA PODĚBRADY

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

Drtikolovy akty přejímají formu fotoobrazu, který má autorovu logickou strukturu a smysl. Kombinuje akt s dalšími předměty, se stínem a světlem, vytváří kompozice. S postavou pracuje často dynamicky - hledá vhodné pózy či taneční figury.