Lot 200
Ladislav Karoušek (1926 - 1991) ZELENÁ KRAJINA

1981
olej, dřevo
31 x 21,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: LK 82

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   348 EUR
Dosažená cena
8 500 CZK
   |   370 EUR

Ladislav Karoušek absolvoval odbornou školu šperkařskou v Turnově, obor rytí drahokamů a skla. V Praze studoval malbu na Akademii výtvarných umění u Vladimíra Silovského a Miloslava Holého. V jeho pojetí se krajina postupně odhmotňuje do citového a fantaskního abstrahovaného odrazu s výraznou emotivní barevností. V 80. letech se věnoval především krajině v okolí Českého ráje a na Jablonecku.