Lot 98
Richard Wiesner (1900 - 1972) (připsáno) ZÁTIŠÍ S KYTICÍ

30. léta 20. století
olej, plátno
73 x 52 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 739 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK
   |   1 739 EUR

Richard Wiesner často pobýval ve Francii a to nepochybně ovlivnilo jeho tvorbu. Tvořil zejména obrazy s figurálními kompozicemi a portréty, kde je patrný vliv např. Maneta, ale tvořil i experimentální zátiší a krajiny. Zátiší s kyticí patří k jeho ranější a hodnotnější tvorbě, kdy udělal skok směrem k modernímu malířství a ukázal pro něj velký cit a to v naprostém kontrastu s pozdějšími zakázkami v duchu socialistického realismu. Známé jsou jeho zakázky pro architektonickou výzdobu, jako byla výzdoba nádraží Praha - Smíchov nebo strop vestibulu Karolina.