15 000 CZK
| 652 EUR
Lot 80
VELIKÝ DŽBÁN STUPAVA
Počátek 20. století
glazovaná keramika
34 cm (v)
sign. a značeno: F.K. / ST.
Vyvolávací cena
Dosažená cena
35 000 CZK
| 1 522 EUR
| 1 522 EUR
Podstatným přínosem keramické tvorby západního Slovenska bylo obohacení habánsko-slovenské tradice o novou lidovou formu, která vznikla přetvořením slavné Holičské keramiky. Veliký džbán s monogramem Ferdiše Kostky, jednoho z představitelů stupavské keramiky, nese výjev oráče rámovaného do bohatého florálního i geometrického ornamentu. Velmi dobrý stav.