Lot 82
Émile Gallé (1846 - 1904) VÁZA GALLÉ

Kolem 1905
vrstvené a leptané sklo
53 cm (v)
sign. uprostřed na boku: Gallé

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 522 EUR
Dosažená cena
44 000 CZK
   |   1 913 EUR

Emile Gallé narozený v Nancy ve Francii je mnohými považován za předního skláře konce 19. a začátku 20. století. Kusy produkované jeho stejnojmennou společností byly známé svými krásnými tvary, bohatými barevnými paletami a secesí inspirovanou výzdobou, často představující populární motivy vztahující se k přírodě, botanice a hmyzu. Techniky, které Gallé propagoval, umožnily jeho společnosti vytvořit nejmodernější sklo na trhu. Nabízená štíhlá vysoká váza se zakaleným sklem a pastelovými barvami je přejímaná zeleným sklem a s oranžovou a žlutou strukturovanou barevností v místech květů ve vnitřním prostoru vázy. Výborný stav.