Lot 177
Miroslav Vystrčil (1924 - 2014) TORZÁLNÍ SEDÍCÍ FIGURA

50. léta 20. století
sádra, dřevo
47 cm (v)
nesign.

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   522 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK
   |   522 EUR

Sádrové torzo na rustikálním dřevěném vysokém soklu představuje ranou figurativní tvorbu Miroslava Vystrčila, který patřil ke generaci umělců, která procházela studii ve velmi komplikovaném období a na vystavování měla jen velmi krátký čas. V 60. letech skupina Máj 57, kterou byl součástí, významně kvalitativně obohatila českou uměleckou scénu, a ačkoliv se Miroslav Vystrčil o prezentaci a prosazení své práce příliš nezajímal, nelze opomenout jeho podíl na zachování vývoje českého umění v nejtužších časech komunistických perzekucí. Nabízená socha pochází z pozůstalosti autora.