Lot 209
Vladimír Skrepl (1955) SRNEC

2003
olej, plátno
60 x 45 cm (v x š)
sign. verso: V. Skrepl 2003

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 304 EUR
Dosažená cena
38 000 CZK
   |   1 652 EUR

Malby Vladimíra Skrepla se vymykají tradiční estetice, jsou intuitivní, expresivní a působí napětí. Často v lidech vzbuzují údiv a znepokojení. Vladimír Skrepl praduje s dynamikou pohybu štětce a malbu vymaňuje z pole obvyklosti. Vladimír Skrepl vystudoval v letech 1976 až 1982 dějiny umění na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a od roku 1994 působí jako vedoucí ateliéru Malba II na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 2007 mu byla udělena Cena Jiřího Kovandy a v roce 2009 se stal laureátem Ceny Michala Ranného.