Lot 151
Vladimír Boudník (1924 - 1968) PTÁK FÉNIX

1965
strukturální grafika, papír
40,5 x 55 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Vladimír Boudník 1965

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 391 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK
   |   3 043 EUR

Jemná struktura ve tvaru sedícího bájného ptáka, vytištěno jen několik kusů signovaných na délku. Ve sbírce Milana Albicha byl tisk signován na výšku a vystaven v galerii Hollar roku 1995 a 2002 v galerii u Zdeňka Sklenáře.

Publikováno:

Merhault, V.: Vladimír Boudník - Kompletní soupis grafického díla, Patrik Šimon - Eminent, 2020. Str. 394.

Primus, Z.: Vladimír Boudník - Mezi avangardou a undergroundem, Praha, 2004. s. 210.