Lot 217
Milan Janáček (1938 - 2022) OBLAKA

2016
olej, plátno
80 x 63 cm (v x š)
sign. vpravo dole: M. Janáček 16

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   783 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK
   |   783 EUR

V grafice stejně jako v malbě, čerpá Milan Janáček především z přírody. Našel v ní základní řešení problémů výtvarné skladby. Země je pro něj dějiště zázraků a tajemství. Milan Janáček nepatří mezi ty výtvarníky, jejíchž názorovou příslušnost lze vyjádřit stručně. Jako krajinář je imaginativní, ale někdy také znakově expresivní. Přesto existuje vnitřní nit, která všechna díla spojuje. Je to snaha o barevnou polyfonii, o harmonii výtvarných prvků obrazu a procítěný vztah k rodné zemi.