45 000 CZK
| 1 957 EUR
Lot 04
MADONA S DÍTĚTEM
16. století
polychromované dřevo
64,5 cm (v)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
50 000 CZK
| 2 174 EUR
| 2 174 EUR
Socha Madony s Ježíškem v duchu španělského tvarosloví 16. století. Kompozice sochy je axiální, v kontrapostu, ale již bez gotického esovitého stáčení. Madonna drží Ježíška na levé ruce, otevírá náruč a je oděna do módních šatů s výrazně promodelovaným pasem a bohatou sukní, drapérií naznačenou v pravidelných vertikálách a zlacenou polychromií florálního brokátového vzoru.