Lot 123
DVĚ FUNKCIONALISTICKÁ KŘESLA

50. léta 20. století
dub, buk, chromovaná trubková ocel, čaloun
93 x 60 x 90 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
22 000 CZK
   |   957 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK
   |   957 EUR

Párová elegantní křesla dle modelu Roberta Slezáka jsou tvořena kombinací ohýbaných chromovaných trubek s tvarovaným mořeným dubem. Slezák v roce 1911 začal jako jeden z prvních výrobců opatřovat povrch výrobků galvanickou vrstvou ve složení měď, nikl a chrom. Od roku 1913 pak začala výroba kovových židlí a mosazného nábytku, především postelí, stolků a židlí podle vlastních návrhů v kombinaci kovu s dřevem. Výborný zachovalý stav bez známek poškození.