Lot 128
František Drtikol (1883 - 1961) AKT

20. léta 20. století
bromografie, papír
29 x 23,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole v desce: Drtikol Prague

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   870 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   870 EUR

František Drtikol tvořil umělecké akty, které vykazují zvláštní smysl pro estetiku ovlivněnou stylem secese, art deco a avantgardou. Akt označený číslem 17 minimalizuje použití stínu, figura v napjaté póze odhaluje hrudník s náhrdelníkem, který rovněž poukazuje na Drtikolovo používání drobných rekvizit. Je řazen k nejúspěšnějším českým klasikům fotografie aktu všech dob.