35 000 CZK
| 1 429 EUR
Lot 86
VLČÍ MÁKY NA POLI
1910
Olej, plátno
70 x 70 cm (v x š)
Vpravo dole "Gustav Porš 1910"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 490 EUR
| 4 490 EUR
Gustav Porš studoval u Václava Jansy, Vlaho Bukovace a Jana Preislera. Je známý především jako krajinář, tvořil především na Vysočině, ve Skutči a v Železných horách. Toto rané dílo je zajímavé především tím, že vzniklo před studiem Gustava Porše na AVU, a to během soukromého studia u Václava Jansy. Příbuzný a velmi líbezný motiv vlčích máků v letním poli zpracoval i sám Václav Jansa.