18 000 CZK
| 735 EUR
Lot 37
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM - SLAVKOV
Kolem 1820
zlacený a malovaný porcelán
12 cm (v), Průměr 15.5 cm
Vyvolávací cena
Dosažená cena
50 000 CZK
| 2 041 EUR
| 2 041 EUR
Empírový malovaný a zlacený šálek s podšálkem s vedutou na pražské Staré město s dominujícím Karlovým mostem a Staroměstskou mosteckou věží. Porcelánka v Horním Slavkově bývá uváděna jako nejstarší porcelánová výrobna na českém území. Její založení se datuje do roku 1792. Dobrý zachovalý stav. Značeno: S