80 000 CZK
| 3 265 EUR
Lot 13
ROMANTICKÁ KRAJINA S CHRÁMEM
18. století
Olej, plátno
36 x 40 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
85 000 CZK
| 3 469 EUR
| 3 469 EUR
Norbert Grund byl český malíř pozdního baroka, respektive rokoka. Základ jeho díla tvoří malé kabinetní obrázky, nejčastěji žánrové, ale i krajinné či s biblickými náměty. Romantická krajina se zříceninou chrámu na kopci a figurální stafáží vytváří dojem melancholické večerní nálady na místech zašlé slávy, kde se minulost setkává s přítomností. V pozadí na horizontu za řekou se rýsuje silueta hradu a doplňuje ji dramatická obloha a vlnící se listoví ve větru.