15 000 CZK
| 612 EUR
Lot 142
ŘÍČNÍ KRAJINA SE DVĚMA CHALUPAMI
40. léta 19. století
Tuš, akvarel, papír
9 x 21,5 cm (v x š)
Vlevo dole (azbukou): "Ajvazovskij"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
41 000 CZK
| 1 673 EUR
| 1 673 EUR
Drobná a půvabně provedená kresba. Podle věcného obsahu mohla být vytvořena během některé z pravidelných cest na Ukrajinu. Scenérie je provedena bravurně v několika tazích, iluze vodní plochy je přesvědčivá. Konzultováno s PhDr. Annou Janištinovou.