75 000 CZK
| 3 061 EUR
Lot 81
POTOK U LESA
Kolem 1900
Olej, plátno
78 x 116 cm (v x š)
Vlevo dole "Král"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
75 000 CZK
| 3 061 EUR
| 3 061 EUR
Josef Král studoval na akademii u Julia Mařáka a později u Rudolfa von Ottenfelda. Získal cestovní stipendium a maloval v Německu i Francii. Na cestách se věnoval především malbám prostředí s lodní dopravou a železnicí, ale v domacím prostředí maloval líbezné atmosférické krajiny s vesnickými domky, říčkami a stromy v podvečerním světle. Malba lesa osvětleného posledními paprsky zapadajícího slunce a potůčku, který se zařezává do blízké louky se řadí mezi jeho velmi zdařilé výpovědi o podobě české krajiny.