8 000 CZK
| 327 EUR
Lot 20
OČIŠTĚNÍ IZAJÁŠE
Počátek 19. století
Tuš, akvarel, papír
26,5 x 22 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
8 000 CZK
| 327 EUR
| 327 EUR
Biblický námět z Knihy Izajáš ze Starého zákona. "Toho roku, kdy zemřel král Uzijáš, spatřil jsem Panovníka. Seděl na vysokém a vznosném trůnu a lem jeho roucha naplňoval chrám. Nad ním stáli serafové: každý z nich měl po šesti křídlech, dvěma si zastíral tvář, dvěma si zakrýval nohy a dvěma se nadnášel. (...) „Běda mi, jsem ztracen. Jsem člověk nečistých rtů a mezi lidem nečistých rtů bydlím, a spatřil jsem na vlastní oči Krále, Hospodina zástupů.“ Tu ke mně přiletěl jeden ze serafů. V ruce měl žhavý uhlík, který vzal kleštěmi z oltáře, dotkl se mých úst a řekl: „Hle, toto se dotklo tvých rtů, tvá vina je odňata a tvůj hřích je usmířen.“