90 000 CZK
| 3 673 EUR
Lot 63
NA VENKOVĚ
1891
Olej, plátno
92,5 x 65 cm (v x š)
Vpravo dole "Jos. Douba 91"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
90 000 CZK
| 3 673 EUR
| 3 673 EUR
Josef Douba se řadil mezi žánrové malíře, hojně cestoval, ale nejvíce proslul obrazy z českého prostředí. Zaznamenával viděnou skutečnost s přesností malířského reportéra a beze snah o zbytečné efekty. Maloval často v prostředí Domažlic. Je autorem fresek v královéhradecké knihovně, historických obrazů, později i obrazů ze života venkovského lidu převážně z Chodska a podobizen. V letech 1893 -1896 se účastnil výstav Umělecké besedy. Hojně přispíval do Zlaté Prahy. Ilustroval vydání Babičky od Boženy Němcové z roku 1898.