160 000 CZK
| 6 531 EUR
Lot 229
KRUH
2020
Olej, plátno
199,5 x 199,5 cm (v x š)
Zezadu "Kopecký"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
290 000 CZK
| 11 837 EUR
| 11 837 EUR
Významný sklář a malíř Vladimír Kopecký se podílel na fenomenálním úspěchu československého pavilonu na EXPO ’58 v Bruselu. Ve svých malířských dílech podrobuje zkouškám geometrický řád věcí a barvy, které mají v jeho obrazech metafyzické hodnoty. Vladimír Kopecký často vycházel i ze svých autorských textů na pomezí večerního snění. Barvou je pohlcen a sám je z ní živ. "Od svých pěti let jsem chtěl být malířem. Malování se mi líbí. Dělám ho se žravou chutí, hltavě. Mám rád ticho absolutní i bouři vesmírnou."