28 000 CZK
| 1 143 EUR
Lot 82
KRAJINA S POSEDEM
Konec 19. století
Olej, plátno
32 x 39,5 cm (v x š)
Vpravo dole "Václav Jansa"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
40 000 CZK
| 1 633 EUR
| 1 633 EUR
Václav Jansa patřil mezi české krajináře, kteří vynikali citem pro zachycení atmosféry a smyslem pro detail. Společně s Luďkem Maroldem, K. Raškem a L. Vacátkem pracoval na vytvoření panoramatu Bitvy u Lipan a na více než 150 akvarelech zachytil zanikající časti Prahy. Krajina s posedem zachycuje zcela jinou situaci, kde Václav Jansa zachytil podvečerní atmosféru českého smíšeného lesa s bujnou vegetací. Horizont ve stupních zeleně evokuje členitost a přítomnost pasek či luk, vpravo upoutají pozornost hojné traviny a ostružiní, kterým dominují vzrostlé borovice.