95 000 CZK
| 3 878 EUR
Lot 122
KORSIKA
1928
Olej, plátno
124 x 200 cm (v x š)
Vlevo dole "Hubáček J. 1928"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
170 000 CZK
| 6 939 EUR
| 6 939 EUR
Josef Hubáček byl studentem speciálky prof. Otakara Nejedlého. Hubáčkovo dílo výstižně hodnotí J. Čapek: "Chtěl se zřejmě přiblížit té vysoké disciplíně, kterou klasická krajinomalba kdysi bývala" a V. V. Štech: "Vzpíral se době, její pověře modernosti, levnému předstírání a snadnému dosahování originality." Josef Hubáček proslul především krajinnými záznamy z Korsiky, kam se opakovaně vracel až do své předčasné smrti a zajišťoval zde ubytování i pro další studenty krajinářské speciálky.